Acasă Sport Sport.ro transmite finalele Champions League din 2007 si 2008

Sport.ro transmite finalele Champions League din 2007 si 2008

114
0
DISTRIBUIȚI

Inainte de cea mai asteptata finala Champions League din ultimul deceniu dintre extraterestrii Barcelonei si castigatorii de anul trecut, diavolii rosii de la Manchester, Sport.ro face incalzirea cu super-finalele din ultimii doi ani – in 2007, AC Milan si-a luat revansa cu Liverpool, iar in 2008, finala 100% englezeasca dintre Manchester United  si Chelsea.

Marti, 26 mai mai de la ora 12:00, Sport.ro vine cu finala Champions League din 2007 – AC Milan si Liverpool, acceasi ca si in 2005. Cea mai « batrana » echipa din liga, Milan, cu o media de varsta de 31 de ani, iar capitanul Maldini la 38 de ani, cel mai in varsta jucator de pe teren, a reusit revansa in fata englezilor. Legenda Milanului s-a retras in lacrimi pe 24 mai, 2009, la 41 de ani, dupa mai bine de 900 de meciuri pentru echipa lui de suflet, singura la care a jucat.

Miercuri, 27 mai, de la ora 12:00, Sport.ro continua maratonul finalelor din Champions League cu super meciul 100% englezesc de la Moscova din 2008 – Manchester – Chelsea. Echipa lui Abramovici, Chelsea spera intr-o minune – castigarea primului trofeu Champions League in fata eternilor rivali din campionat, Manchester United. Dupa 90 de minute si 2 reprize de prelungiri, scorul era egal, 1-1, iar meciul s-a decis la penalty-uri. Cristiano Ronaldo a fost inger si demon pentru echipa sa – a inscris un gol de senzatie de 1-0 pentru Manchester, dar a ratat din penalty in prelungiri. Liderul lui Chelsea, capitanul Terry a ratat si el din penalty si si-a dezamagit fanii din intreaga lume.

Super finala Champions League din 2009, Manchester – Barcelona, este in direct la Pro TV miercuri, 27 aprilie, de la 21:45. Meciul poate fi revazut imediat dupa transmisia de pe Pro TV, la Sport.ro, de la ora 00:30.