Acasă Sport Programul meciurilor din optimile de finala ale CM

Programul meciurilor din optimile de finala ale CM

156
0
DISTRIBUIȚI
Mexic, care a terminat grupa A pe locul doi, va juca in compania Argentinei, castigatoarea grupei B, duminica, de la ora 21.30, la Johannesburg.
Coreea de Sud, ocupanta locului doi in grupa B, va intalni Uruguay, castigatoarea grupei A, sambata, de la ora 17.00, la Port Elizabeth.
SUA, care a incheiat pe primul loc in grupa C, va intalni Ghana, ocupanta pozitiei secunde in grupa D, sambata, de la ora 21.30, la Rustenburg.
Germania, ocupanta locului intai in grupa D, va intalni reprezentativa Angliei, locul doi in grupa C, duminica, de la ora 17.00, la Bloemfentein.
Olanda, care a incheiat grupa E pe primul loc, va intalni reprezentativa Slovaciei, locul doi in grupa F, luni, la ora 17.00, la Durban.
Paraguay, ocupanta locului intai in grupa F, va juca in compania Japoniei, clasata a doua in grupa E, marti, la ora 17.00, la Pretoria.
Brazilia, care a incheiat grupa G pe primul loc, va intalni reprezentativa statului Chile, locul doi in grupa H, luni, la ora 21.30, la Johannesburg.
Spania, ocupanta locului intai in grupa H, va juca in compania Portugaliei, clasata a doua in grupa G, marti, la ora 21.30, la Cape Town.

Dupa incheierea partidelor din grupele competitiei din Africa de Sud s-au stabilit si meciurile din optimile campionatului mondial de fotbal.

Mexic (grupa A, locul 2)- Argentina, (grupa B, locul 1), duminica, 27 iunie, de la ora 21.30, la Johannesburg.

Coreea de Sud (grupa B, locul 2)- Uruguay (grupa A, locul 1), sambata, 26 iunie, de la ora 17.00, la Port Elizabeth.

SUA (Grupa C, locul 1)- Ghana, (grupa D, locul 2) sambata, 26 iunie, de la ora 21.30, la Rustenburg.

Germania (grupa D, locul 1)- Angliei,(grupa C, locul 2), duminica, 27 iunie, de la ora 17.00, la Bloemfentein.

Olanda (grupa E, locul 1)- Slovacia( locul doi in grupa F), luni, 28 iunie, la ora 17.00, la Durban.

Paraguay (locul 1, grupa F)- Japonia (grupa E, locul 2) marti, 29 iunie, la ora 17.00, la Pretoria.

Brazilia (grupa G, locul 1)- Chile (locul 2, grupa H), luni, 28 iunie, la ora 21.30, la Johannesburg.

Spania (grupa H locul 1) – Portugalia (grupa G, locul 2), marti, 29 iunie, la ora 21.30, la Cape Town.

DISTRIBUIȚI