Ioan Andone, lovit de suporterii echipei ŢSKA

128
1
DISTRIBUIȚI

Ioan Andone, românul care antreneaza echipa bulgare ŢSKA, a fost bătut de câţiva suporteri ai clubului, meciul în deplasare al ŢSKA cu Lokomotiv Mezdra fiind suspendat după ce fanii echipei sofiote au intrat pe teren în minutul 61, la scorul de 1-0 pentru gazde.

După o primă repriză destul de slabă, de partea ambelor echipe, scorul a fost deschis de Ismail Issa care a marcat pentru Lokomotiv, în minutul 61. Furioşi din cauza jocului slab, suporterii ŢSKA au intrat pe teren, unii dintre ei lovindu-l pe antrenorul Ioan Andone, moment in care arbitrul a decis suspendarea meciului.

Firma de securitate privată angajată de Lokomotiv Mezdra nu a reuşit să-i oprească pe suporterii ŢSKA, ordinea pe stadion fiind restabilită cu ajutorul poliţiei, la scurt timp după începutul violenţei, fără ca vreun suporter să fie rănit.