Acasă Sport Hanescu si-a pierdut controlul si a injurat un spectator la Wimbledon

Hanescu si-a pierdut controlul si a injurat un spectator la Wimbledon

99
0
DISTRIBUIȚI

Hanescu a abandonat in turul III la Wimbledon dupa ce a fost avertizat de arbitru pentru conduita nesportiva.

Hanescu a abandonat la scorul de 6-7 (7/9), 6-7 (3/7), 7-6 (9/7), 6-3, 3-0, dupa trei ore si 25 de minute, dupa ce a avut trei mingi de meci in setul trei.

In setul patru, Hanescu a cerut interventia fizioterapeutului, insa in cel de-al cincilea a fost avertizat de arbitru pentru conduita nesportiva. Le-a raspuns urat spectatorilor care vociferau in tribuna. Hanescu s-a enervat rau de tot si la un moment dat servea direct in aut. In cele din urma, Hanescu s-a dus la arbitru si l-a anuntat ca nu va mai continua.