Acasă Sport Programul meciurilor de fotbal din grupele CM

Programul meciurilor de fotbal din grupele CM

196
0
DISTRIBUIȚI

Iata programul meciurilor de fotbal din grupele Campionatului Mondial din Africa de Sud. Meciul de deschidere al competiţiei va avea loc pe 11 iunie, incepand cu ora 17:00 (ora Romaniei) la Johannesburg/Soccer City.

Grupa A

1 11/06 17:00 South Africa South Africa Mexico Mexico
2 11/06 21:30 Uruguay Uruguay France France
17 16/06 21:30 South Africa South Africa Uruguay Uruguay
18 17/06 21:30 France France Mexico Mexico
33 22/06 17:00 Mexico Mexico Uruguay Uruguay
34 22/06 17:00 France France South Africa South Africa

Grupa B

3 12/06 17:00 Argentina Argentina Nigeria Nigeria
4 12/06 14:30 Korea Republic Korea Republic Greece Greece
19 17/06 17:00 Greece Greece Nigeria Nigeria
20 17/06 14:30 Argentina Argentina Korea Republic Korea Republic
35 22/06 21:30 Nigeria Nigeria Korea Republic Korea Republic
36 22/06 21:30 Greece Greece Argentina Argentina

Grupa C

5 12/06 21:30 England England USA USA
6 13/06 14:30 Algeria Algeria Slovenia Slovenia
22 18/06 17:00 Slovenia Slovenia USA USA
23 18/06 21:30 England England Algeria Algeria
37 23/06 17:00 Slovenia Slovenia
England England
38 23/06 17:00 USA USA Algeria Algeria

Grupa D

7 13/06 21:30 Germany Germany Australia Australia
8 13/06 17:00 Serbia Serbia Ghana Ghana
21 18/06 14:30 Germany Germany Serbia Serbia
24 19/06 17:00 Ghana Ghana Australia Australia
39 23/06 21:30 Ghana Ghana Germany Germany
40 23/06 21:30 Australia Australia Serbia Serbia
Grupa E


9 14/06 14:30 Netherlands Netherlands Denmark Denmark
10 14/06 17:00 Japan Japan Cameroon Cameroon
25 19/06 14:30 Netherlands Netherlands Japan Japan
26 19/06 21:30 Cameroon Cameroon Denmark Denmark
43 24/06 21:30 Denmark Denmark Japan Japan
44 24/06 21:30 Cameroon Cameroon Netherlands Netherlands
Grupa F


11 14/06 21:30 Italy Italy Paraguay Paraguay
12 15/06 14:30 New Zealand New Zealand Slovakia Slovakia
27 20/06 14:30 Slovakia Slovakia Paraguay Paraguay
28 20/06 17:00 Italy Italy New Zealand New Zealand
41 24/06 17:00 Slovakia Slovakia Italy Italy
42 24/06 17:00 Paraguay Paraguay New Zealand New Zealand
Grupa G


13 15/06 17:00 Côte d'Ivoire Côte d’Ivoire Portugal Portugal
14 15/06 21:30 Brazil Brazil Korea DPR Korea DPR
29 20/06 21:30 Brazil Brazil Côte d’Ivoire Côte d'Ivoire
30 21/06 14:30 Portugal Portugal Korea DPR Korea DPR
45 25/06 17:00 Portugal Portugal Brazil Brazil
46 25/06 17:00 Korea DPR Korea DPR Côte d’Ivoire Côte d'Ivoire
Grupa H


15 16/06 14:30 Honduras Honduras Chile Chile
16 16/06 17:00 Spain Spain Switzerland Switzerland
31 21/06 17:00 Chile Chile Switzerland Switzerland
32 21/06 21:30 Spain Spain Honduras Honduras
47 25/06 21:30 Chile Chile Spain Spain
48 25/06 21:30 Switzerland Switzerland Honduras Honduras